Sklep Piwa Regionalne zaprasza na szkolenia i degustacje piwne. Spotkania organizować będziemy we współpracy ze znanym kiperem piwa Panem Maciejem Chołdrychem z Piwoznawców oraz z przyszłym olsztyńskim browarem restauracyjnym- Restauracja My Fish (nad Niagarą).
Na pierwszy ogień planujemy zorganizować (mam nadzieję, że jeszcze w listopadzie) szkolenie sensoryczne I stopnia.
To podstawowy kurs wiedzy o piwie obejmujący zasady produkcji, historię i pochodzenie surowców ale przede wszystkim zasady sztuki degustacji. Podczas kursu uczestnicy poznają profesjonalne metody szkolenia degustatorów i uczą się oceny 8 najciekawszych gatunków piwa na świecie. Każde z piw wymaga innej techniki i jest okraszone wieloma ciekawymi faktami na temat kultury kraju z którego pochodzą, połączeń kulinarnych oraz składowych ich unikalnego profilu smakowego. Uczestnicy kursu dowiedzą się m.in.
Wiece
  • Jak odróżnić dobre piwo od złego
  • Jak zostać profesjonalnym degustatorem
  • Co to jest profil smakowy i jak go używać
  • Kiedy pić jakie piwo
  • Co to jest gatunkowy podział piw
  • Jak słuchać piwa

Poznają też wiele innych ciekawych faktów ze świata piwa.
Istotną częścią kursu jest szkolenie sensoryczne przygotowujące uczestników do profesjonalnej oceny piwa. Podczas szkolenia uczestnicy poznają kluczowe wzorce smakowe, techniki i zasady oceny sensorycznej piwa. Cały kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie pierwszego etapu szkolenia i przygotowanie do kolejnych poziomów wtajemniczenia.

W planach oczywiście są kolejne kursy: Przedziwny świat piw belgijskich, Królestwo piw brytyjskich...

 


Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapisów w sklepie na poszczególne szkolenia i degustacje. Gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych, spotkanie zostanie zorganizowane.

Copyright (C) PIWAREGIONALNE.pl

realizacja: agraf.net.pl

piwa regionalne olsztyn gab pils stout pszeniczne ale koźlak bock miodowe ciemne piweczko browarek piwa białe lokalny kufel szkalna

kufle szklanki pokal belgijskie czeskie niemieckie literatura litewskie ukraińskie słowackie angielskie

odzież promocyjna promostars

Agraf Agencja Reklamowa Olsztyn

strony www Olsztyn

kubki reklamowe, firmowe filiżanki zestawy do kawy herbaty kalkomania ceramiczna kufle pokale szklanki ceramika reklamowa olsztyn

piwo browar regionalne tradycyje tradycyjna ciechan kormoran amber konstancin fortuna koreb jagiełło

Party Serwis Catering